Provázím těhotenstvím

Během těhotenství Vám pomohu s přípravou k porodu i na poporodní období. Rebozo šátkem pomůžeme miminku najít optimální polohu. Jemnými doteky a esenciálními oleji můžeme harmonizovat možné těhotenské obtíže.

 Pro zklidnění a něžné naladění se na své tělo a miminko Vás provedu příjemnou relaxační meditací. Provedu Vás vizualizací i porodními afirmacemi. Pomocí kresby se propojíte s miminkem. Nejdříve 6 týdnů před očekávaným termínem porodu Vás mohu provést krásným předporodním rituálem - Požehnání k porodu, kdy se tělo ženy symbolicky k porodu otevírá.

Od 38. týdne, až do 42. týdne těhotenství držím pohotovostní těhotenskou službu, jsem s Vámi v telefonickém kontaktu. Nejpozději do dvou hodin od zavolání se dostavím k porodu Vašeho miminka.

Seznamovací schůzka

Během úvodní schůzky, kterou můžeme uskutečnit v klidu a pohodlí Vašeho domova, se seznámíme s obsahem a náplní mé dulí práce, včetně finanční stránky. Tato schůzka proběhne zdarma po předchozí domluvě a trvá maximálně 30 minut. Během tohoto času Vám pomohu objevit Vaše možnosti, zjistit Vaše přání

Předporodní schůzka

Předporodní schůzky by měly proběhnout minimálně dvě (není podmínkou), abychom se lépe poznali, vzájemně se na sebe naladili.
Doba individuálních konzultací trvá přibližně 90 minut.

Prostor pro Vaše témata, společná úvaha nad způsobem porodu a emoční příprava na něj. Můžeme spolu sepsat Vaše porodní přání. Seznámím Vás s průběhem přirozeného těhotenství a porodu, s možnostmi úlevových poloh během těhotenství i porodu. Také si můžeme popovídat o možných obavách a strachu z blížícího se porodu, přirozeném tlumení bolestí.

Mým cílem je podpořit svobodné informované rozhodnutí každé ženy a dát citlivou a nesoudící podporu

Rituály

Požehnání k porodu, Předporodní rituál

Jde o nádherný zážitek, který by si měla dopřát každá těhotná žena. Zastavení se a uvědomění si ženství, oslava ženství, uctění těhotenství, krásy těhotenství a mateřství. Cílem tohoto rituálu je dodat nastávající mamince odvahu a jistotu, že je schopná porodit dítě a dát mu Život.

Samotný průběh rituálu probíhá v kruhu blízkých žen, ve kterých cítí nastávající maminka oporu. Blízké ženy mohou vyjádřit svou lásku a úctu malováním na tělo, masáží nohou a dalším opečováváním tak, aby se oslavenkyně cítila příjemně, krásně, milovaně, podporována a v bezpečí. Přítomné ženy mohou oslavenkyni obdarovat společně vytvořeným darem.

Žena, která prošla tímto rituálem může při porodu znovu pocítit sounáležitost, napojení a podporu, kterou prožívala při samotném rituálu.